ارگ گستر اسپادانا
مهندسی ساختمان و تاسیسات
محصولات
تصاویر
کاتالوگ محصولات
مقالات
سوابق و پروژه ها
درخواست عاملیت فروش
تماس با ما
داکت اسپلیت
دستگاه vrf
فن کویل
دستگاه هواساز
روفتاپ پکیج
چیلر
کندانسور
کمپرسور
اواپراتور
اسپلیت
مقایسه ی چیلر و vrf
دستگاه vrf


  دستگاهVrf  اولین بار سال ۱۹۸۲ در کشور ژاپن اختراع و تولید شد. هم اکنون سیستم های تهویه مطبوع VRF  در ۵۰ درصد از ساختمان های اداری و در ۳۳ درصد ساختمان های بزرگ تجاری این کشور به کار رفته است.

در حقیقت به زبان ساده تردستگاهVRF  از چندین واحد داخلی متصل به یک واحد خارجی تشکیل شده که توانایی تولید سرما و گرما به صورت کاملا هم زمان را دارد. هر واحد بیرونی دارای ظرفیتی حدود 8 تا 16 اسب بخار است. هرچه میزان قدرت بالاتر باشد تعداد کمتری دستگاه جهت نصب احتیاج است که در نتیجه فضا و هزینه کمتری اشغال می  شود. دستگاه   VRFیا Variable Refrigerant Flow  به معنای جریان مبرد متغیر،  نسل پیشرفته‌ای از سیستم‌های مولتی اسپیلیت بدون کانال و یکی از کار آمدترین سیستم های تهویه مطبوع مدرن است که اجازه می‌دهد واحدهای داخلی بیشتری به هر واحد خارجی متصل شوند. سیستم‌های دستگاه   VRFامکان گرمایش و سرمایش همزمان و همچنین بازیابی گرما برای کاهش مصرف انرژی را فراهم می‌کنند. ارائه گرمایش و سرمایش توسط یک سیستم کاملا یکپارچه، با سیستم کنترل واحد، عدم نیاز به موتورخانه و تکنیسین نگهدار و همچنین مصرف برق اندک و ضریب عملکرد(COP) بالای دستگاه برخی از مزیت‌های شاخص این نوع سیستم‌ها است. همچنین از دیگر مزایای این سیستم می توان به امکان لوله‌کشی در فواصل زیاد، امکان نصب در پروژه‌های مرتفع، امکان نصب واحد‌های درونی از نوع‌های مختلف، کنترلر مرکزی و بهره‌گیری از مبرد R410a که دوست دار محیط ‌زیست است و همچنین عدم نیازبه مصرف آب اشاره کرد.

بکارگیری تکنولوژی کمپرسور اینورتر در این سیستم ها موجب داشتن بالاترین بازدهی انرژی و مصرف برق کمتری نسبت به کولرهای گازی متداول به میزان ٧۰%بوده. (نسبت SEER ضریب انرژی فصلی) این محصول،اینورتر را به تنها دستگاه تبرید تهویه هوا در جهان با بیشترین بازدهی انرژی تبدیل کرده است. یکی از ویژگی های برجسته اینورترهای جدید، توانایی آن در خنک نمودن سریع فضا می باشد. سیستم کنترل فشار که در تکنولوژیVRFدستگاه  به کار رفته است، به طور موثری زمان مورد نیاز برای رسیدن به دمای دلخواه را به میزان ۳۰% در مقایسه با مدل های متداول و قبلی،کاهش می دهد.

سیستم های تهویه مطبوع VRF به نسبت سبکتر می باشند و دیگر نیازی به استفاده از تکنیک های مستحکم سازی سقف نمی باشد. علاوه بر این، سیستم لوله کشی جدید نیز مقرون به صرفه تر است، زیرا در VRF دستگاه فضای بیشتری از طریق یک لوله واحد پوشش داده می شود. این سیستم موجب کاهش هزینه ها در ساختمان ها و آپارتمان های بزرگ می شود.

  مزایای دستگاه   VRF

عدم نیاز به لوله کشی های متعدد.

تنظیم دما و هوا به راحتی برای هر قسمت به صورت کاملا مجزا.

دستگاه VRF کلیه کارهای مطبوع سازی از قبیل سرمایش و گرمایش، کنترل دما، تنظیم رطوبت و سرعت جریان هوا و پاکیزه سازی هوا را انجام می دهد.

تنوع در واحد های داخلی(کولر کاست ، کولر داکت و ) استفاده شده محدودیتی برای طراحی به جای نمی گذارد.

صدا در این روش به خاطر نوع کمپرسورها و فن های کندانسور به شدت کاهش یافته است .

سرعت اجرای دستگاه VRF بسیار بالاتر از چیلر است که طبیعتا هزینه اجرا کننده طرح راپایین می آورد.

به خاطر کمپرسورهای به کار رفته در دستگاه VRF  کاهش انرژی مصرفی نسبت به دیگر سیستم های تهویه مطبوع وجود دارد.

    

مدیریت پنل ها جهت افزایش بهره وری تا 20%: به طور مثال اگرظرفیت یک کندانسور Btu/h100000 باشد مجموع ظرفیت یونیت های داخلی متصل به آن می تواند تا Btu/h 120000 باشد و این به معنای افزایش ظرفیت دستگاه نیست بلکه به معنای مدیریت ظرفیت و تقسیم بار برودتی بین یونیت های داخلی می باشد. این ویژگی در ساختمان هایی که هم از شمال و هم از جنوب نورگیر هستند بیشترین استفاده را دارد.

استفاده از کمپرسور اسکرال از نوع دیجیتال اینورتر در دستگاه های vrf: این ویژگی به تنهایی می تواند مصرف برق را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش دهد.

امکان طول لوله کشی در متراژ بالا

به صورت عمودی : 50 متر

به صورت افقی: 100 متر

مجموع طول لوله کشی به صورت عمودی، افقی و شاخه ها تا 250 متر، اختلاف ارتفاع بین دو شاخه حداکثر 15 متر می باشد.

امکان کنترل هر یونیت داخلی به صورت مجزا

امکان استفاده از دستگاه برای تولید گرمایش (Heat pump) در زمستان


معایب استفاده از دستگاه  V.R.F

1) در صورت کوچکترین نشتی گاز در مسیر لوله کشی کل سیستم دچار مشکل می شود ( به دلیل عدم توازن و فشار گاز درون شاخه ها) و فرایند تولید سرما جهت کلیه ی یونیت های داخلی دچار اختلال می شود. پیدا کردن نشتی لوله مسی بسیار سخت و هزینه بر است چرا که مبرد های مورد استفاده در VRF بدون بو و بدون رنگ هستند و احتمال تخریب جهت مشخص شدن محل نشت و عیب یابی لوله مسی صدمه دیده بسیار زیاد است و باید آن قسمت که دچار نشتی شده تعویض گردد.

2) در صورت استفاده از دستگاه vrf جهت تولید گرمایش باید به نکات ذیل توجه کرد:

2-1 استفاده از کمپرسور دستگاه جهت گرمایش مشمول هزینه برق می باشد، که با توجه به هزینه برق در کشور ایران است استفاده از آن جهت تولید گرمایش مقرون به صرفه نمی باشد.

2-2 در شرایط ایده آل جهت تولید گرمایش در زمستان به ازای هر1 ساعت تولید گرمایش، 5 دقیقه تولید سرمایش نیز دستگاه خواهد داشت، این به دلیل عمل Reverse کردن کمپرسور دستگاه می باشد.

*پیشنهاد می شود جهت استفاده از دستگاه vrf برای گرمایش، توسط موتورخانه یا پکیج، آب گرم به پنل های داخلی (نوع سقفی توکار یا کانالی)که مجهز به کویل آب گرم شده اند رسانده شود و در زمستان از گرمایش مطبوع نیز بدون هزینه برق بهره مند شوید.

البته در این صورت شما مجاز به انتخاب دو نوع پنل داخلی بیشتر نیستید و دیگر امکان استفاده از پنل های دلخواه با سلیقه خود را نخواهید داشت، باید از پنل های سقفی توکار با فشار استاتیک pa30 و یا پنل های داخلی High static کانالی استفاده کنید.

3) در صورت تغییر معماری امکان تغییر جای یونیت داخلی وجود ندارد. چرا که با کوچکترین تغیر فشار درون شاخه ها به هم می ریزد و باعث اختلال در تولید سرمایش در تمام یونیت های داخلی می شود.

با توجه به مزایا و معایب دستگاه VRF به نظر می رسد استفاده از این دستگاه در هتل ها، در مناطق گرمسیر مقرون به صرفه و کاربردی باشد.


 وضعیت بازار سیستم های VRF

محصولات تهویه مطبوع بدون کانال که پیشگام مولتی اسپیلیت و VRF محسوب می شوند، اولین بار در دهۀ ۱۹۵۰ در ژاپن به صورت سیستمهای اسپیلیت با واحدهای داخلی و واحدهای خارجی مجزا عرضه شدند. این محصولات بدون کانال به عنوان جایگزین های کارآمدتر و کم صداتر واحدهای پنجره ای طراحی شدند. این واحدها که به نام سیستمهای مینی اسپیلیت هم شناخته می شوند از محصولات قدیمی تر که از مبرد R-22 استفاده می کردند به محصولات با مبرد R-407C و محصولات فعلی با مبرد R-410Aتکامل یافته اند.

پیشرفتی که صورت گرفت این بود که سیستمهای مینی اسپیلیت (یک واحد داخلی متصل به یک واحد خارجی) به محصولات مولتی اسپیلیت تبدیل شدند به طوری که تعداد واحدهای داخلی متصل به یک واحد خارجی در اواخر دهه ۱۹۸۰ به ۴ تا ۸، در اوایل دهه ۱۹۹۰ به ۱۶ واحد، و در سال ۱۹۹۹ به ۳۲ واحد افزایش یافت.

در فنّاوری VRF کنونی از موتورهای با مبدل جریان (کموتاتور) الکترونیکی (ECM)، کمپرسورهای پیچی با محرک معکوس گر، کمپرسورهای چند تایی، پیکربندی های چند کاره، مداربندی پیچیده مبرد و روغن، برگشتها، و کنترلهایی استفاده می شود که اجازه می دهند تا ۶۰ واحد داخلی یا بیشتر به صورت متصل به یک واحد خارجی کار کنند.

محصولات بدون کانال و مولتی اسپیلیت اغلب سیستمهای ساخته شده در کارخانه در نظر گرفته می شوند که با محصولات سنتی یکپارچه رقابت می کنند، ضمن این که بعضی از سازندگانVRF سیستمهای VRF خود را به نحوی طراحی کرده اند که به عنوان جایگزین سیستمهایی از قبیل چیلرها نیز به کار می روند. در ایالات متحده میزان فروش کلی محصولات بدون کانال، مولتی اسپیلیت، و VRF در سال ۲۰۰۷ حدوداً ۲۵۰۰۰۰ واحد بود.

 


 


آب را حمایت کنیم،آب زندگی است....ا
محصولاتتصاویرکاتالوگ محصولاتمقالاتسوابق و پروژه هادرخواست عاملیت فروشتماس با ما