ارگ گستر اسپادانا
مهندسی ساختمان و تاسیسات
محصولات
تصاویر
کاتالوگ محصولات
مقالات
سوابق و پروژه ها
درخواست عاملیت فروش
تماس با ما
داکت اسپلیت
دستگاه vrf
فن کویل
دستگاه هواساز
روفتاپ پکیج
چیلر
کندانسور
کمپرسور
اواپراتور
اسپلیت
مقایسه ی چیلر و vrf
مقایسه ی چیلر و vrfفرآیند خنک سازی سیستم چیلر وVRF متشکل از سیکل تبرید می باشد با این تفاوت که VRF همانند کولر گازی، گاز مبرد در لوله مسی باعث برودت می شود، ولی در چیلر و مینی چیلر آب توسط مبدل، گرمای خود را به گاز مبرد داده، خنک می شود و آب در قسمت داخلی محیط در حرکت می باشد. کمپرسور به کار رفته در VRF از نوع کمپرسوراسکرال اینورتر می باشد.

ابعاد دستگاه خارجیVRFنسبت به چیلر بسیار کوچکتر می باشد که حتی این دستگاه دربعضی برندها قابلیت انتقال توسط آسانسور را نیز دارا می باشد.

VRFبر خلاف چیلر بصورت سیستم سرمایش-گرمایش عمل می کند و دیگر نیازی به موتورخانه و کویل نمی باشد. در مجتمع های اداری و تجاری که محدودیت برای اجرای موتورخانه می باشد این سیستم بسیار مناسب و پاسخگو می باشد و امروزه در بیشتر مجتمع های اداری و تجاری اجرا می شود.

استقلال دمایی- در سیستمVRFبا توجه به مورد درخواست و مقتضیات محیط می توان از پنل های متفاوتی مانند دیواری، سقفی توکار و کاستی استفاده کرد و هر یونیت داخلی قابلیت تنظیم دمایی مجزا نسبت به یونیت های دیگر را دارا می باشد. در سیستم چیلر قابلیت تنظیم دمایی وجود نداشته و فن کویل ها فقط قابلیت روشن و خاموش شدن و کارکرد در دورهای متفاوت را دارا می باشد.

در استفاده از VRF دیگر نیازی به برج خنک کننده، اشغال فضای اضافی، تاسیسات جداگانه و رسوب گیری لوله کشی ها، کریستالیزه شدن، شستشوی برج خنک کن، آزمایش لیتیوم بروماید، مواد داخل چیلر و...... نمی باشد.

و در انتها باید متذکر شود که انتخاب نوع سیستم تهویه مطبوع هر پروژه وابسته به دلایل زیادی از جمله معماری، آب و هوای منطقه، برق ورودی و... می باشد که دستگاهی با صرفه اقتصادی و بهینه انتخاب شود.

 

وزن دستگاه:

وزن دستگاه هایVRVدر مقایسه به چیلر های تراکمی نصف می ­باشد.

نگهداری سیستم:

در سیستم های چیلر به دلیل پیچیده بودن آن نیاز به اپراتور می باشد در صورتی که در سیستم های VRV  فقط سرویس های دوره ای و فصلی و بیشتر به چک نمودن فشار گاز محدود میگردد.

حذف فضای موتورخانه :

با توجه به اینکه کندانسورهای سیستم در پشت بام نصب می­ گردند عملا فضایی جهت نصب بویلر، منبع انبساط، پمپ ها و برج خنک کن مورد نیاز نمی­ باشد.

حذف مصرف آب:

سیستم هایVRVبصورت هواخنک می­باشند. لذا عملا هزینه مصرف آب و جریمه های تصاعدی آن خصوصا در تابستان حذف می­گردد.

سیستم کنترل برآورد هزینه ماهیانه مصرف برق:

این سیستم با دارا بودن سیستم مونیتورینگ کیلو وات مصرف هر کدام از یونیت های خارجی را بطور دقیق محاسبه می­ کند و مشکلات ناشی از مشاع بودن سیستم را به حداقل می­رساند.

تنوع آب و هوایی :

سیستم هایVRVقابلیت کارکرد تا دمای 52 درجه سانتیگرادرا دارند و در هیچ شرایط آب و هوایی محدودیتی ندارند.

) بر خلاف سیستم های چیلر که در شرایط با رطوبت بالا کارایی ندارند(

سرعت اجرای بالا

سرعت اجرای زیر ساخت سیستمVRVدر مقایسه با چیلر بسیار بالا تر می­ باشد و هزینه های کمتری به پیمانکار تحمیل می­شود.

دو منظوره بودن سیستم :

سیستمVRVبه دلیل نوع تکنولوژی خاص قادر به ایجاد سرمایش و گرمایش می­ باشد در صورتی که سیستم چیلر صرفاً تک منظوره و جهت سرمایش می­ باشد.


آب را حمایت کنیم،آب زندگی است....ا
محصولاتتصاویرکاتالوگ محصولاتمقالاتسوابق و پروژه هادرخواست عاملیت فروشتماس با ما