ارگ گستر اسپادانا
مهندسی ساختمان و تاسیسات
محصولات
تصاویر
کاتالوگ محصولات
مقالات
سوابق و پروژه ها
درخواست عاملیت فروش
تماس با ما
داکت اسپلیت
دستگاه vrf
فن کویل
دستگاه هواساز
روفتاپ پکیج
چیلر
کندانسور
کمپرسور
اواپراتور
اسپلیت
مقایسه ی چیلر و vrf
فن کویل

فن کویل عبارت از دستگاهی است که شامل مبدل حرارتی (کویل) سرد یا گرم و فن دمنده می باشد. این تجهیز آخرین بخش از یک سیستم تهویه مطبوع است که در ساختمان های مسکونی،تجاری و صنعتی با کاربر در ارتباط است. در فن کویل انتقال حرارت بصورت جابجایی اجباری است. به کویل هر فن کویل دو لوله متصل می شود که عبارتند از لوله ورود آبگرم از بویلردر زمستان یا آب سرد چیلر در تابستان و لوله مخصوص برگشت به موتور خانه مرکزی. فن کویل ها می توانند هم به صورت دستی توسط سوئیچ خاموش/روشن و هم از طریق ترموستات کنترل شوند.

به دلیل سادگی و انعطاف پذیری در نصب و راه اندازی، فن کویل ها می توانند نسبت به دیگر سیستم های HVAC مشابه، اقتصادی و کاربردی تر باشند.

فن کویل، دستگاهی است که از طریق پرتاب باد بوسله بلوور و عبورآن از کویل آب گرم و آب سرد سرمایش و گرمایش محیط را تامین می کند. مدار لوله کشی فن کویل جهت انتقال آب سرد و گرم می باشد که آب سرد در این سیستم از یک دستگاه مرکزی (چیلر) تامین شده و آب گرم می تواند از موتور خانه مرکزی و یا دستگاه های مستقل مانند پکیج گرمایشی تامین شود. برخی مدلها جهت تامین هوای مکش از سیستم هواساز مرکزی استفاده می کند. فن کویل ها در انواع زمینی دیواری و سقفی می باشند. فاکتور دیگر در خرید فن کوئل ها علاوه بر شکل ظاهری ظرفیت برودتی، حرارتی و میزان هوا دهی آنها می باشد. فن کویل ها از طریق ترموستات دمای اتاق را تنظیم می کنند.

اجزای تشکیلدهنده فن کویل:

یک فن کویل از اجزای زیر تشکیل شده‌است:

۱-فن

۲-کویل های گرمایش وسرمایش

۳-فیلتر هوای قابل تعویض یا قابل شستشو

۴-شیر فلکه

۵-شیرهواگیری

در فن کویل‌ها درجه حرارت توسط ترموستات و مقدار رطوبت توسط هیومیدستات و مقدار هوا توسط فن و مقدار هوای تازه به روش های متداول کنترل می‌شود.

انواع فن کویل

سیستم فن کویل همانطور که از نامش پیداست، از یک فن و یک کویل تشکیل شده است. کویل معمولاً از لوله های مسی با پره های آلومینیومی ساخته شده است فن‌کویل‌ها را می توان به لحاظ محل نصب، روکار یا توکار بودن، و از لحاظ سرمایش و گرمایش تقسیم بندی کرد. فن‌کویل‌ها با توجه به محل نصب و روکار یا توکار بودن به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. فن کویل های کاستی، کانالی، زمینی، سقفی و دیواری از جمله آنان است.


فن کویل کاستی:

فن کویل‌ کاستی بیشتر در هتلها و بیمارستان ها و مدارس و . استفاده می‌شود. این مدل در بالای سقف کاذب نصب می‌شود و دیده نمی‌شود. صدای آنها به دلیل قرار گرفتن در داخل سقف کاذب از حالت زمینی به مراتب کمتر است. 

فن کویل کانالی:

فن کویل‌ کانالی بیشتر برای سالن های بزرگ یا راهروهایی که می خواهیم با فن کویل گرمایش و سرمایش انجام دهیم استفاده می‌شود. این مدل نیز داخل سقف کاذب نصب می‌شود و نسبت به نوع سقفی دارای فن قوی تر با فشار استاتیکی بیشتری است. صدای این نوع فن‌کویل به علت کانال‌کشی بسیار کمتر از نوع سقفی است اما همچنان مانند مدل سقفی مشکل دسترسی برای سرویس های احتمالی را دارد. هوای مورد نیاز تهویه در فن‌کویل را یا می‌توان از طریق دریچه‌ های پشت فن‌کویل‌ ها که به هوای خارج راه دارند تامین کرد و یا از طریق توزیع هوای تازه مرکزی تامین کرد.

فن کویل زمینی:

فن کویل‌ های زمینی در واحدهای با کاربری مسکونی و اداری استفاده می‌شود که محل نصب آن زیر پنجره و یا در مجاورت دیواری که با هوای خارج در تماس است می‌ باشد. دریچه‌های هوای خروجی در این مدل می‌تواند در بالای فن‌کویل یا در قسمت جلوی آن باشد به عبارت دیگر هوا دهی از فن‌کویل ها می‌تواند از بالا یا از جلو باشد که با توجه به نیاز پروژه مورد نظر انتخاب می‌شود.

فن کویل دیواری:

طراحی فن کویل های دیواری همانند واحد داخلی اسپلیت یونیت های پانلی می‌باشد که فقط به جای کویلDX کویل آبی داخل آن تعبیه گردیده است و دارای اشکال مختلف و گوناگونی می‌باشد.

کاربرد فن کویل ها:

بهترین کاربرد سیستم فن کویل مربوط به مواردی است که بخواهیم درجه حرارت هر فضا بطور جداگانه کنترل شود. همچنین با استفاده از سیستم فن کویل از انتقال آلودگی بین اتاقها جلوگیری خواهد شد. کاربردهای مناسب این سیستم عبارتند از: هتل ها و متل ها و ساختمان های اپارتمانی و ساختمان های اداری . اگر چه در تعدادی از ساختمان های بیمارستان ها نیز از سیستم فن کویل استفاده میشود ولی این موضوع چندان مناسب نیست زیرا بازده فیلتر هوای فن کویل ها کم است و نگهداری و تمیز کردن انها نیز مشکل خواهد بود


۱-فن کویل‌ زمینی

ظرفیت این فن کویل‌ها۲۰۰ الی ۱۰۰۰ فوت مکعب در دقیقه بوده وهوا را بصورت بالا زن یا روبرو زن منتشر می‌سازند.

۲-فن کویل‌ سقفی

ظرفیت این فن کویل‌ها هم معمولاً بین ۲۰۰ الی۱۰۰۰ فوت مکعب دردقیقه می‌باشد. این فن‌کویل‌ها به دو صورت کابینت دار و بدون کابینت می‌باشند.

۳-فن‌کویل‌ کانالی

در ظرفیت‌های ۶۰۰ الی ۲۰۰۰ فوت مکعب در دقیقه ساخته می‌شوند و به سه طرح زیر می‌باشد:

۱-فن کویل کانالی سقفی توکار 

۲-فن کویل کانالی سقفی روکار

۳-فن کویل کانالی دیواری روکارایستاده

تقسیم بندی فن کویل ها از لحاظ نوع سرمایش-گرمایش:

فن کویل ها در دونوع دو لوله و چهار لوله هستند. فن کویل های دو لوله دارای یک لوله رفت و یک لوله برگشت هستند. فن کویل های چهار لوله، دارای دو لوله برای آمدن آب به کویل ها و دو لوله برای برگشت آب هستند. فن کویل های چهار لوله می توانند همزمان آب سرد و گرم را وارد کویل های خود کنند. با این نوع فن کویل ها می توان بخشی از یک محیط را سرد و بخش دیگری را گرم کرد. در حالی که فن کویل های دو لوله در یک زمان تنها می توانند برای سرمایش و یا گرمایش مورد استفاده قرار گیرند. علاوه بر این به خاطر آنکه سیستم لوله کشی آب سرد و گرم در یک ساختمان متفاوت است، تنها برای گرمایش و یا سرمایش مورد استفاده قرار می گیرند.


فن کویل کاستی 
فن کویل زمینیفن کویل سقفی کابین دار
فن کویل سقفی توکار


فن کویل کانالیفن کویل دیواری  نحوه کار فن کویل

فن کویل ها معمولاً به دو صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند. در حالت اول فن کویل فقط حرارت و برودت مورد نیاز را تامین می‌کند و هوای تازه توسط هوارسان مرکزی و بوسیله کانال‌های توزیع هوا در سطح محل منتشر می‌گردد تا تهویه مناسب در محل مورد نظر انجام گیرد. در این حالت میزان بار سرمایی و گرمایی توسط ترموستات بکار رفته در فن کویل و با خاموش و روشن شدن فن تنظیم می‌گردد. در حالت دوم علاوه برتامین حرارت و برودت مورد نیاز، وظیفه تامین هوای تازه را نیز بعهده دارد. بدین صورت که فن دستگاه، هوای تازه را از طریق دریچه تعبیه شده در پشت فن کویل گرفته و در محل پخش می‌کند. از محاسن این روش می‌توان به کاهش هزینه‌های مربوط به سیستم هوارسان مرکزی و متعلقات مربوطه اشاره نمود و عدم فیلتراسیون هوای تازه از معایب این روش می‌باشد.

 


استفاده از فن کویل ها مزایای مختلفی دارند که می‌توان به برخی از آنها اشاره کرد:

با استفاده از فن کویل ها تجهیزات مرکزی گرمایش، سرمایش کوچکتر می شود.

این سیستم صرفا نیاز به لوله کشی دارد که فضای کمتری نسبت به کانال کشی اشغال میکند.

نصب لوله کشی و سیم کشی راحت تر از کانال کشی می باشد.

قسمت های بدون سکنه ساختمان می تواند خاموش باشد که در هزینه صرفه جویی می شود.

قابلیت نفوذ %۱۰۰ از هوای بیرون را دارد.

در مدل هایی که بصورت توکار نصب می‌شوند مثل فن کویل های کاستی صدا تا حد بسیار زیادی کاهش می‌یابد.


فن کویل عبارت است ازیک یا چند ردیف کویل پره آلومینیومی یا مسی که پشت آن یک فن قرار دارد. به کویل هادو لوله اب متصل میشود که بر اساس فصل استفاده اب گرم و یا سرد داخل ان جریان پیدا می کند و با دمیدن هوا از میان کویل ها توسط فن موجود دمای اب را به محیط انتقال میدهد. برای انتخاب صحیح فن کویل باید میزان هوادهی مورد نیاز و ظرفیت حرارتی و برودتی فضا را برای منطقه نصب فن کویل بدانیم. برای محاسبه سریع ظرفیت فن کویل می توان برای محیط های اداریو تجاری برای هر متر مربع از فضای موجود بیبن ۲۰ تا ۲۵ cfm برای محیط های مسکونی برای هر متر مربع از فضای موجود بین ۱۵ تا ۲۰ cfm در نظر می گیریم.

 پارامترهای مهم در انتخاب فن کویل عبارتند از :

نوع : فن کویل ها دارای انواع مختلفی مانند فن کویل زمینی , روبروزن , شیبدار ، توکار ،فن کویل سقفی , کاستی, کاستی چهار طرفه ,فن کویل دیواری (مانند پنل اسپلیت) , فن کویل کانالی و ... می باشندکه بر حسب مورد و نوع کاربری توسط کارشناسان انتخاب می گردند.

ظرفیت : اولین عامل درانتخاب فن کویل مناسب بودن ظرفیت سرمایش و گرمایش آن می باشد. در هنگام محاسبه ظرفیت فن کویل که بر مبنای میزان بار برودتی کل (محسوس و نهان تبخیر) هر فضا تعیین می گردد همواره سعی نمایید که ظرفیت فن کویل را در دور متوسط مبنای محاسبه قرار دهید. جدول زیر نحوه انتخاب ظرفیت تقریبی مناسب فن کویل برای نصب در ساختمان های مسکونی و درمحیط های معتدل آب و هوایی مانند تهران را نشان می دهد. (ظرفیت فن کویل را معمولاً بر حسبCFM نمایش می دهند که نشان دهنده حجم فوت مکعب در دقیقه می باشد.

ابعاد : فن کویل انتخابی باید از نظر ابعاد نیز در محل مورد نظر قابل نصب باشد.موضوع ابعاد بخصوص درمورد فن کویل های سقفی و فن کویل کاستی از اهمیت ویژه ای برخوردار است .(توجه : قبلاز سفارش همه ابعاد را مجدداً بررسی نمائید.(

کویل: معمولاً در قسمت کویل فن کویل ها از لوله مسی سایز 3/8 اینچ سه ردیفه استفاده می شود ولی چنانچه از کویل دوردیفه ولی با قطر ½ اینچ استفاده شود، علاوه بر افزایش راندمان حرارت دهی فن کویل، کاهش افت فشار جریان سیال ناقل را نیز به همراه خواهد داشت. در بعضی موارد جهت امکان تامین همزمان هوای سرد و هوای گرم در شبانه روز و یا فضاهای مختلف یک ساختمان لوکس ،از فن کویل هایی که دارای دو کویل مجزا می باشند ( یک کویل جهت جریان ثابت آب سرد چیلر و همچنین کویل دیگری جهت تامین جریان همیشگی آب گرم دیگ) استفاده می شود . به این نوع فن کویل ها، اصطلاحاً فن کویل چهار لوله ای می گویند.

به عبارت دیگرفن کویل های دو لوله ای فقط دارای یک کویل و یک لوله اتصال به لوله آب رفت و یک لوله اتصال به لوله آب برگشت می باشند امّا فن کویل های چهار لوله ای دارای دو کویل و نتیجتا اتصال دو لوله برای آب رفت و برگشت به کویل آب گرم و نیز دو لوله برای اتصال به لوله رفت و برگشت آب سرد چیلر هستند.

با استفاده از فن کویل های چهار لوله ای می توان علاوه بر انکه بخشی از یک ساختمان را سرد و بخش دیگری را گرم نمود، همچنین قادر خواهیم بود در ساعات مختلف شبانه روز، هوای سرد و یا هوای گرم را در یک فضای واحد تأمین نماییم.

بدنه: بهتر است بدنه فن کویل یکپارچه باشد تا در طول زمان باعث ایجاد لرزش و صدا بین بخشهای مختلف بدنه نشود.

موتور: لازم است موتور بکار رفته در فن کویل از نوع چند دور و کم صدا(Low noise) و با بلبرینگ های بسیار مطمئن باشد تا صدای کارکرد مجموعه الکتروموتور و فن نصب شده روی آن کمتر از 35 دسی بل باشد.

فن: بهتر است فن سانتریفیوژ مورد استفاده در فن کویل ها جهت حفظ بالانس دینامیکی در طول دوره طولانی بهره برداری از نوع فلزی باشد که در این صورت حجم هوا دهی مورد نیاز فن کویل را نیز بطور کامل تری تامین می نماید ولی چنانچه این فن از جنس مواد پلی آمید مرغوب باشد، ارزانتر خواهد بود. استفاده از فن های غیر فلزی برای مناطقی که دارای زمستان های سرد بوده و دمای آب سیستم حرارت مرکزی آنها در زمستان حدود 80 درجه سانتی گراد میباشد و در طولانی مدت این دما می تواند باعث تغییر شکل فن غیر فلزی در مجاورت کویل آب گرم گردد، توصیه نمی شود.

فشار کار : باتوجه به اینکه در ساختمان های بلندتر از 15 طبقه فشار آب درون کویل بیش از 6 بار خواهد بود هنگام انتخاب فن کویل به موضوع مهم فشار آب درون کویل برای برج های بلند مرتبه نیز توجه فرمایید.

زیبائی: زیبائی فن کویل خصوصاً فن کویل زمینی که عملاً یکی از اجزاء داخلی ساختمان شما محسوب می شود نیز در انتخاب فن کویل مورد توجه قرار گیرد.

کنترل: زمان استارت, تغییر دور یا قطع عملکرد الکتروموتور فن هوادهی در فن کویل ها هم بصورت دستی و هم بصورت اتوماتیک قابل انجام است ولی بهترین روش , خصوصا برای فن کویل های سقفی , دیواری و کاستی , استفاده از ترموستات اتوماتیک دو فصل سه دور و استفاده از شیر سه راهه برقی می باشد.

با وجود اینکه از گذشته تا به امروز تمامی فن کویل های زمینی دارای کلید دستی خاموش، روشن و تغییردور هستند اما نصب ترموستات اتاقی اتوماتیک برای کنترل عملکرد کلیه فن کویل ها و بهینه سازی مصرف انرژی امری ضروری است. اصولاً عملکرد روشن یا خاموش و حتی تغییر دور موتور فن دمنده فن کویل ها توسط ترموستات اتاقی نصب شده در ارتفاع 140 سانتی متر از کف وبه دور از جریان هوای خروجی فن کویل و نیز تابش مستقیم نور آفتاب انجام می گردد.

در روشی تکمیلی با استفاده از نصب شیر برقی دوراهه تدریجی و یا نصب شیر موتوری سه راهه و همچنین با اجرای مسیر By Pass می توان با استفاده از فرمان دریافتی از ترموستات نصب شده در هریک از فضاها نسبت به تنظیم دبی جریان آبسرد یا آب گرم عبوری در لوله تغذیه آب کویل فن کویل ها، میزان تامین هوای گرم و هوای سرد توسط فن کویل ها را بطور دقیق کنترل نمود.

قیمت: قیمت قطعاًدر انتخاب و خرید هر کالائی می تواند تعیین کننده باشد ولی هنگام خرید کالائی مانند فن کویل که علاوه بر وظیفه تامین شرایط آسایش دمائی ساکنین، مسئله طول عمر، صدا، راندمان، ظرفیت و زیبائی آن نیز از اهمیت زیادی برخوردار است، شاید بتوان گفت قیمت آن با توجه به اهمیت و کاربرد آن چندان مهم نیست.


در صورتی که برای سرمایش مستقیم درون کویلهای مبرد جریان داشته باشد باید تمام اتصالات و لوله ها و خم ها از نظر نداشتن نشت در هر فصل مورد بازرسی قرار گیرد .

کویلهایی که در آنها آب جریان دارد لازم است به طور منظم هر چند وقت مورد بازبینی قرار گیرد که نشتی نداشته باشد. باید از یخ زدن آب درون کویل در فصل سرد جلوگیری کردعمل حفاظتی مثبتی که در مورد کویلهای آب در معرض جریان هوا می توان انجام داد تخلیه کامل آب از داخل کویلها یا استفاده از محلول ضد یخ است وابستگی به پیش گرمایش برای افزایش دمای جریان هوا به بالاتر از نقطه انجماد اطمینان بخش نیست عوامل زیادی موجب دشواری تخلیه آب درون کویلها می شود کویلها با قطرهای قطور بازدهی بالایی ندارند ولوله ها باقطرهای کوچک نیز در صورتی که تراز باشند تخلیه کامل نمی شوند کویلها را نمیتوان طوری طراحی کرد که تمامی لوله هایشان به سمت نقطه معین شیب داشته باشند .

آب را با دمیدن هوای کافی می توان از داخل کویل خارج کرد ۱۵۰ Cfm در فشار 5/0 اتمسفر آب را به نحو رضایت بخشی از ۳ کویل به طول ۱۰ فوت تخلیه میکند البته در صورتی که قطر دهانه اتصال دمنده هوا به همان اندازه لوله رساننده آب بهکویلها بوده و دمش هوا حداقل نیم ساعت ادامه داشته باشد .

ضد یخ مناسب که طبق دستورالعمل کارخانه سازنده به آب اضافه می شود را می توان پس از تخلیه کویل در ظرف مخصوصی با رعایت اصول ایمنی برای کویل دیگر یا فصل سرد دیگر ذخیره کرد این کار را می توان تا وقتی که ضد یخ بیش از حد رقیق نشده باشد ادامه داد . معمولابرای این مورد از اتیلن گلایکول به عنوان ضد یخ استفاده می کنند .

روش های تمیز کردن فن کویل ها

روشهای تمیز کردن کویلها برحسب شرایط و نیاز متفاوتند. سطح کویلهایی که در معرض جریان هوا قرار دارند اغلب باید با استفاده از جاروی برقی از سمت ورودی کویلها تمیزشوند برنامه تمیز کاری آن ممکن است توسط هر یک از ساکنین ساختمان تنظیم شود مثلا هفته ای ۱ مرتبه .

در بعضی موارد کویلهای چند ردیفه را نمی توان با برس زدن یا مکش یا دهش هوا تمیزکرد و باید از تمیز کننده های شیمیایی استفاده کرد .

در خیلی جاها سطوح کویل هایی که آب روی آنها بخار می شود با لایه هایی از مواد شیمیایی موجود درآب پوشیده می شود کندن این رسوبات بسیار دشوار است و فقط با بیرون کویل و استفاده از یک ماده شیمیایی مناسب امکان پذیر است .در شرایط خاصی جداره داخلی کویل هایی که درمعرض مبرد قرار دارند نیازی به تمیز کردن ندارد.

اجزای اصلی واحدهای فن کویل عبارتنداز:

فیلتر هوا و بادزن، واحدهای فن کویل میتوانند دارای مقاومت الکتریکی وکویلهای کرمایش با بخار آب یا آب گرم کننده نیز باشند. غالب گرمکن های الکتریکی برای استفاده در فصل پاییز در نظر گرفته میشوند تا مشکل تبدیل وضعیت تابستانی-زمستانی در سیستمهای دو لوله ای مرتفع گردد.

وجود یک فیلتر قابل تعویض یا قابل شستشو با بازده 35 در قبل از بادزن موجب میگرددتا از مسدود شدن و گرفتگی مسیر عبور هوا از روی کویل توسط خاک یا الیاف موجود در هوای در حال گردش جلوگیری شود همچنین با استفاده از این فیلتر از موتور بادزن حفاظت خواهد شد و مقدار الاینده هایی که توسط هوا جابجا می شوند در داخل فضای تهویه شده کاهش میابد.تشتک تخلیه تقطیرات واحدهای فن کویل دارای عایق هستند.

استفاده از عایق هایی با دهانه های دمپردار که برای اتصال به دریچه های تازه روی دیوارهای خارجی ساختمان طراحی شده اند اختیاری است.کاربرد این واحدها توصیه نمی شوند زیرا فشار باد موجب خواهد شد مقدار هوای تازه ورودی از کنترل خارج شود. بعلاوه وقتی این واحدها در اقلیم سرد استفاده میگردند باید احتیاط لازم برای جلوگیری از یخ زدن کویل صورت پذیرد.

نوع و محل نصب فن کویل ها 

فن کویل های سقفی را می توان به سیستم کانال کشی متصل و توسط ان چندین دریجه را تغذیه کرد. در مواردی که کنترل اختصاصی اتاقها ضرورت نداشته باشد و بتوان برگشت هوا را مشترک درنظر گرفت‌‌ ‌( مثلآ خانه های اپارتمانی) میتوان از یک فن کویل برای تغذیه چندین اتاق استفاده نمود. در اینصورت برای تامین افت فشار بیشتر باید موتور بادزن بزرگتر انتخاب شود. هوای تازه ای که توسط هوارسان تامین میشود را در فن کویل سقفی میتوان به محفظه ورودی هوا به فن کویل و یا مستقیمآ به داخل اتاق تغذیه کرد.

اگر هوای تازه را مستقیمآ به داخل اتاق وارد می کنید باید ان را قبلآ تا درجه حرارت اتاق گرم کنید تا در صورت خاموش بودن فن کویل افراد احساس عدم اسایش نکنند انتخاب کویل بر مبنای درجه حرارت هوای مخلوط ورودی به کویل و درجه حرارت لازم در خروج از کویل انجام می شود به نحوی که نیازهای سرمایش و گرمایش اتاق را نیز پاسخگو باشد. فن کویلهای سقفی فضایی را درکف ساختمان اشغال نمی کنند و معمولآ ارزانتر هستند.

در ساختمانها یا نواحی ای که مقدار بار گرمایش زیاد است استفاده از مدلهای عمودی(زمینی)نتایج بهتری خواهد داشت. با نصب فن کویل در دیوارهای خارجی یا زیر پنجره ها مقدار گرمایش بیشتر خواهد بود

 مشخصات فنی فن کویل ها

فن ها:

فن های دستگاه، پلاستیکی و از جنس پلی آمین بوده که با نصب الکتروموتورهای کم صدا و طراحی صحیح پایه موتور موجب می گردد که دستگاه با حداکثر هوادهی و حداقل صدا مورد استفاده قرار گیرد.

دقت در ساخت و بالانس فن های پلاستیکی و عدم استفاده از فن های فلزی رایج علاوه بر اینکه از وزن دستگاه می کاهد ضمن حفظ استحکام کافی، از مشکلات مربوط به لرزش نیز پیشگیری می نماید، همچنین با کاهش توان الکتروموتورها از مصرف برق و هزینه های مربوط به آن کاسته می شود.

گزینه های انتخابی:

فن کویل ها دارای کلید کنترل دور سه مرحله ای جهت فن بوده و بنا به سفارش امکان افزودن برد الکترونیکی جهت کنترل دور فن با توجه به دمای هوای خروجی کویل نیز وجود دارد. این گزینه موجب افزایش کارایی دستگاه و صرفه جویی در مصرف انرژی می گردد.

همچنین امکان تعبیه دمپر هوای تازه و چهار لوله ای شدن کویل جهت تأمین نیازهای مشتری، به صورت سفارشی وجود دارد.
فروش داکت اسپلیت در اصفهان، چیلر اصفهان، فن کویل اصفهان، روفتاپ پکیج اصفهان، هواساز اصفهان، داکت اسپلیت، vrf، تهویه مطبوع، تجهیزات سرمایشی، تجهیزات خنک کننده اصفهان، تاسیسات اصفهان

 


آب را حمایت کنیم،آب زندگی است....ا
محصولاتتصاویرکاتالوگ محصولاتمقالاتسوابق و پروژه هادرخواست عاملیت فروشتماس با ما